טירת קנטקוזינו​

כתבות

מסלולים למגוון יעדים

טיסות זולות

מלונות מומלצים

טירת קנטקוזינו

איפה צולמה הסדרה וונסדיי (Wednesday) של נטפליקס?

אין מי שלא שמע על וונסדיי – סדרת הלהיט של נטפליקס ששברה שיאים והפכה לסדרה האנגלית הנצפית ביותר בשבוע הראשון שלה. גיבורת הסדרה היא וונסדיי אדמס, הבת האפלה של משפחת אדמס שנשלחת בניגוד לרצונה לפנימיית "אקדמיית נוורמור" ( Nevermore Academy) – מוסד לא קונבנציונלי למנודים ביניהם ערפדים, אנשי זאב, סירנות וגורגונים בעלי כוח על טבעיים.

רבים מהצופים שאלו את עצמם מהו הלוקיישן של אקדמיית נוורמור- אותה טירה אפלה בסגנון גותי והאם מדובר במקום אמיתי? אז הנה התשובה- מדובר למעשה בטירת קנטקוזינו (Cantacuzino) הממוקמת בעיירה בוסטני – עיירה הררית בהרי הקרפטים שברומניה.
מאז שעלתה הסדרה וונסדיי לאוויר ובזכות הצלחתה הרבה- טירת קנטקוזינו הפכה לאתר פופולרי ולמוקד משיכה לתיירים מכל העולם שמגיעים כדי לחזות מקרוב בלוקיישן המיוחד מקרוב.

במציאות אגב, הטירה נראית די מסבירת פנים בהשוואה למראה הגותי והאפל שלה בסדרה וזאת בזכות אפקטים מיוחדים שהוסיפו לה בהפקת הסדרה.

טירת קנטקוזינו cantacuzino castle
טירת קנטקוזינו
טירת קנטקוזינו (cantacuzino castle)

והנה קצת מידע היסטורי מעניין על טירת קנטקוזינו המרשימה:
הטירה ששטחה 3,148 מ"ר, תוכננה על ידי האדריכל גריגורה סרצ'ז, ובנייתה נמשכה כמעט 10 שנים. בניית הבית הושלמה ב-1911. הטירה שימשה בעבר כבית הקיץ של האריסטוקרט והפוליטיקאי העשיר ביותר, הנסיך ג'ורגה גריגור קנטקוזינו, שמת שם שנתיים בלבד לאחר השלמת הבנייה.

הטירה מעוצבת בסגנון סגנון ניאו-רומני. עיצובה הושפע מארכיטקטורת ברנקובנסק הרומנית, סגנון של סוף המאה ה-17 ותחילת המאה ה-18, שעירב פרטים ביזנטיים, עות'מאניים ומאוחר הרנסנס. הטירה מוקפת בגנים, מגדל שמירה, וסמטאות מרוצפות אבן המובילות לכנסייה משפחתית.

גם פנים הטירה מרשים לא פחות מהחוץ – היא כוללת בפנים תקרות מרשימות, פסיפסים משובצים, דלתות וגרמי מדרגות מגולפות עץ, עם מעקות אבן וברזל יצוק. בטירה יש אולם נשפים עם גלריית דיוקנאות הכוללת תריסר מאבותיו של קנטקוזינו וגם נברשת מרשימה . לאחר מלחמת העולם השנייה, הטירה הולאמה, וכל הרהיטים המקוריים שלה, האמנות ואפילו גופי התאורה נבזזו. הטירה שימשה כבית חולים עד שהנשיא ניקולאי צ'אושסקו הופל ב-1989, ואז הטירה הוחזרה לאחר מכן לנכדתו הגדולה של קנטקוזינו, יואנה קנטקוזינו. בשנת 2008 היא נקנתה על ידי אדם פרטי ששיקם את הטירה מהיסוד, ובשנת 2015, הוא פתח את גלריית האמנות של טירת קנטקוזינו כדי להציג את עבודותיהם של אמנים מפורסמים, כולל סלבדור דאלי, עבודתו הגרפית של פבלו פיקאסו, מארק שאגאל, וינסנט ואן גוך, ועוד רבים.

כיום הטירה המרשימה פתוחה לקהל הרחב לסיורים. יש בה גם גלריה לאמנות, תערוכת הפסלים והיא כוללת גם שתי מסעדות ופארק לילדים.

כמו שניתן לראות בתמונות שצילמנו, הטירה שוכנת באזור מרהיב ויפיפה עם נוף אל פסגות הרי בוסצ'י.

טירת קנטקוזינו, רומניה
נוף מרהיב של פסגות הרי בוסצ'י ממתחם טירת קנטקוזינו

ומלבד הטירה, הנה עוד אתרים ברחבי בוקרשט ששימשו לצילומי הסדרה וונסדיי:

בעוד שהחלקים החיצוניים של אקדמיית נוורמור צולמו בטירת קנטקוזינו, חלק מהפנים של אקדמיית נוורמור, למשל משרדה של המנהלת לריסה ווימס (גוונדולין כריסטי) וקומת הביניים הסמוכה –  צולמו במרחק של 135 ק"מ משם בבית מונטרו -Casa Monteoru, נכס משנות ה-70 הממוקם בשדרת ויקטורי, שהיא אחד מהאזורים המרכזיים של מרכז העיר בוקרשט.

אחוזת השערים צולמה במיקום שנקרא Conacul Olga Greceanu – בית ישן באזור הכפרי מחוץ לבוקרשט.

ובאשר לחממות שבאקדמיית נוורמור- אלו צולמו בגן הבוטני של בוקרשט.

צילומי חוץ של תחנת הרכבת צולמו גם הם באיזור בוסטני – הפעם בעיירה ההררית סינאיה, באתר שנקרא גאלה רגאלה (Gara regala) – תחנת הרכבת של העיירה, שהייתה שמורה פעם בלעדית למשפחת המלוכה ולאורחיה.

גם השחקנית המגלמת את וונסדיי אדמס, ג'נה אורטגה, שיתפה בחוויות שלה מהצילומים בבוקרשט:
"אני חושבת שהאנשים שם נפלאים וגם המקום בו נמצא בית הספר (אקדמיית נוורמור) מאוד יפה. זה מגניב כי צילמנו בטירות אמיתיות ואחד המקומות שהלכנו אליהם היה סינאיה והכל נראה בפוטושופ, לא יכולתי אפילו להאמין שזה קיים.."

ואם כל זה עשה לכם חשק לטייל ברומניה היפה- תוכלו למצוא מסלול מוכן שהכנו לטיול בבוקרשט שברומניה וגם מסלול מרהיב ומיוחד שעשינו בחבל טרנסילבניה שברומניה שכולל כמובן גם את איזור בוסטני, טירת קנטקוזינו, העיירה סינאיה ואזורים נוספים שכוללים טירות היסטוריות, נופים מרהיבים ועיירות מיוחדות.

הטירה של וונסדיי ״אקדמיה נוורמור״
הטירה של וונסדיי ״אקדמיה נוורמור״

הטירה שבה צילמו את הסדרה ונסדי, איפה צילמו את הסדרה ונסדיי, ונסדיי, וונסדיי, אקדמיית נברמור, אקדמיית נוורמור ונסדיי, אקדמיית נברמור לוקשיין, nevermore academy, wensdey

עיירה בוסטני היא חלק מהמסלול טיול שעשינו בטרנסילבניה. מסלול טיול מוכן לטרנסילבניה תוכלו למצוא כאן >>

error: Content is protected !!
דילוג לתוכן