עיירות בסביבת ליסבון, פורטוגל

אם אתם נמצאים בליסבון ומחפשים לחוות את פורטוגל האותנית, תרבות ייחודית וטבע ללא צורך לטוס מרחקים רבים, ביקור בעיירות הקסומות הממוקמות בסמוך לליסבון תעניק לכם את האפשרות המושלמת לחוויות ייחודיות חשיפה לתרבות ייחודית ונופים בלתי נשכחים.
עיירות הממוקמות בסמוך לליסבון – פטימה, נזרה ואובידוש – מציעות כל דבר שתוכלו לחלום עליו ועוד קצת. המבנים העתיקים, הנופים הפסטורליים והחופים הססגוניים של האוקיינוס האטלנטי, וכמובן, התרבות והאופי הייחודיים של כל עיירה.

העיירה המופלאה אובידוש OBIDOS

במרחק של כ-90 קילומטר מליסבון, (כשעה נסיעה מליסבון) ישנה עיירה עתיקה וקסומה בשם אובידוש. העיירה מפורסמת בשל סמטאותיה הצבעוניות, ההיסטוריה העשירה שלה  והמראה הקסום שלה מימי הבניים. העיירה בנויה על גבעה וממוקמת בין חומותיה של הטירה CASTELO de OBIDO. בין אטרקציות שהיא מציעה ניתן למצוא את הארמון של אובידוש, כנסיית סנטה מריה והאגם של אובידוש. המבצר והעיירה שבתוכו נבנו כקו הגנה על ידי המורים. במהלך שושלות המלוכה, המקום ניתן כמסורת על ידי המלך כמתנה למלכתו. בעקבות רעידת האדמה בשנת 1755, נגרם נזק משמעותי למבצר, אך המקום שופץ. אם בא לכם לשים 2,000 ש"ח ללילה ניתן ללון בבית המלון היוקרתי  ״Pousada Castelo de Obidos״ הממוקם בתוך המבצר ולהרגיש כאילו אתם בארמון המלוכה.

אובידוש פורטוגל
אובידוש פורטוגל
קרדיט: אילנה וינשטיין

אובידוש פורטוגל
אובידוש פורטוגל
קרדיט: אילנה וינשטיין
אובידוש פורטוגל
אובידוש פורטוגל
קרדיט: אילנה וינשטיין
אובידוש פורטוגל
אובידוש פורטוגל
קרדיט: אילנה וינשטיין

 

העיר פאטימה

פאטימה, עיר קטנה במרכז פורטוגל, היא מרכז דתי ותיירותי. מעבר לכך, היא נקודת מוצא המושלמת לטיולי טבע ולביקור בעיירות ההסטוריות הסמוכות.
המוסלמים שלטו בפורטוגל 400 שנים והשם פאטימה לפי המסורת מייחסת לנסיכה מוסלמית, שלאחר כיבוש האזור על ידי הנוצרים נחטפה ואולצה להתנצר (כך בגרסה המוסלמית) או שהתאהבה באחד החוטפים והתנצרה (כך בגרסה הנוצרית). מה שחשוב שהיא התנצרה. ולמה המקום קדוש ומגיעים לשם חולים בימיהם האחרונים עם אמבולנס וצוות רפואי להתפלל לנס? ב-13 במאי 1917 חזו שלושה רועים ילדים , שיצאו לרעות כבשים, ב"גבירה ישובה על עץ, לבושה שמלה לבנה ועוטה רעלה". היא הורתה להם לחזור למקום בחודשים הבאים, בכל 13 לחודש. הילדים אכן חזרו כמבוקש וב-13 באוקטובר הציגה עצמה כ"גבירת מחרוזת התפילה", וביקשה להקים במקום כנסייה. דבר ההתגלות התפרסם, ורבים הגיעו למקום כל 13 לחודש. בהתגלות של ה-13 באוקטובר צפו כ-70,000 איש. בהמשך נולדה האמונה כי הגבירה הייתה מרים, אם ישו. מדי חודש בימים 12-13 מגיעים למקום אלפי מאמינים חולים ובריאים שחלקם עושים דרכם ברגל מביתם לאתר הקדוש. שווה ביקור!

העיר פאטימה פורטוגל
צילום: אילנה וינשטיין
פטימה פורטוגל
צילום: אילנה וינשטיין

 

אם אתם מבקרים בליסבון ובא לכם להכיר עיירות קסומות במרחק נסיעה קצר מליסבון, מומלץ בחום לצאת ליום טיול מאורגן הכולל את העיירות: פאטימה, נזרה ואובידוש.
עלות יום טיול: כ-₪274 ניתן לרכוש כאן >

error: Content is protected !!
דילוג לתוכן