האם כדאי לטוס עם וויז אייר Wizz Air

טסים עם wizz air? כל מה שחשוב שתדעו על חברת ה״לואו קוסט״ הפופולרית. יתרונות וחסרונות, מדיניות כבודה, אופציות רכישה ועוד דברים חשובים שחשוב שתדעו רגע לפני שאתם מזמינים טיסה ״זולה״.

בישראל ישנן מספר חברות תעופה שפועלות בשוק, כך שלא ניתן לציין חברה ספציפית כמומלצת באופן אובייקטיבי. כשאנחנו מחפשים כרטיס טיסה אנחנו בדר״כ בוחרים חברת תעופה שתענה על כל הצרכים והדרישות האישיות שלנו הנוסעים, ולא בהכרח את החברה הזולה ביותר.

בחירת החברה הנכונה יכולה להשפיע על החוויה הכללית של הנסיעה. ולכן נבחר בחברה תעופה בהתאם לכמה קריטריונים:

 1. היעילות והזמינות של השירות לקוחות
 2. המסלולים והיעדים המבוקשים,
 3. המחירים
 4. התאמת טיסות המשך
 5. המשקל המותר למזוודה.

ריכזנו לכם מידע נוסף על חברת התעופה וויז אייר הפועלת בישראל, שתוכלו לבדוק את התנאים השונים שהחברה מציעה לפני שתחליטו לבחור בה.

הכירו את חברת וויז אייר wizz air

חברת Wizz Air היא חברת תעופה ״לואו קוסט״ הונגרית המציעה טיסות זולות מישראל ליעדים בדרום ובמזרח אירופה ביניהן: איטליה, יוון, רומניה, הונגריה ועוד. לאחרונה הוסיפה חברת וויז גם טיסות ישירות מתל אביב לברצלונה. החברה הוקמה בשנת 2003 ומבצעת טיסות מסחריות בין מדינות אירופה, ומציעה מגוון של יעדים מעניינים ברחבי היבשת.

wizz air

חברת "לואו קוסט" – האומנם?

החברה עושה שימוש בדגם עסקי של תשלום נמוך עבור מוצרים ושירותים בסיסיים, כך שהיא יכולה להציע מחירים נמוכים ללקוחותיה. החברה מציעה גם מגוון שירותים נוספים עבור לקוחותיה, כגון תיק יד/גב עד 8 ק״ג חינם ואפשרות לקנות בתשלום מזוודה טרולי עד 10 ק״ג לעלייה למטוס במחיר נמוך או מזוודות לבטן המטוס במגוון משקלים ובמחירים משתנים.

מדיניות שליחת מזוודות נחשבת לנושא חשוב ביותר עבור חברות התעופה, ובמיוחד עבור חברות תעופה צ׳רטר /״לואו קואסט״ כמו Wizz Air שמציעה טיסות זולות ביותר. החברה מציעה מספר אפשרויות ללקוחותיה בנוגע למדיניות שליחת מזוודה.

על מה משלמים מעבר לכרטיס הטיסה?

האפשרות הראשונה היא שירות המכונה "Wizz Priority", המציע ללקוחות שירות מהיר יותר במעבר בטרמינל (לעלות ראשון בשער למטוס) ולעלות לתא הנוסעים עם המזוודה (טרולי קטן עד 10 ק״ג) ללא תשלום נוסף.
התור של ״המעבר המהיר״ לעלות ראשון למטוס הוא ממש לא מהיר, מאחר וכל מי שרוכש את האפשרות לעלות למטוס עם טרולי בעצם רוכש את השירות wizz priority מה שהופך אחוז מאוד נכבד של נוסעים שרכשו את השירות ולמעשה להרבה נוסעים בטיסה יש את האופציה ל״עלות ראשון״ ואז התור הזה הופך להיות ארוך במיוחד.

כבודה נוספת / מזוודות לבטן המטוס – אז כמו שאמרנו המחיר הזול הוא המחיר הבסיסי של הטיסה בלבד אבל במידה ואתם רוצים לשלוח מזוודה אז תצטרכו לשלם על הוספת המזוודה. במידה ואתם רוצים לשלוח מזוודה קיימות אופציות שונות לגדלים ומשקלים במחירים משתנים, אותם ניתן להוסיף להזמנה. שימו לב שכשאתם בוחרים באפשרות הוספת מזוודה, שעליכם להוסיף מזוודה לכל כיוון.
במידה ויש לכם מזוודה לשלוח יש מידע שאתם חייבים לדעת לגבי דלפקי צ׳ק אין ושליחת המזוודות. בנושא זה נרחיב בהמשך.

אופציות נוספות בתשלום היא בחירת מושב. הנוסע מקבל זכות לבחור את המושב הרצוי ולקבל מענה מהיר יותר במטוס החברה. אם אתם טסים לבד ואינכם מעוניינים לשלם על מושב אז אל תרכשו מושב בתשלום ותשבו במושב שיוקצא לכם באופן רנדומלי, אך אם אתם טסים כזוג או, חברים או משפחה ואינכם מעוניינים לשבת במושבים נפרדים אז עליכם להוסיף כסף על שירות בחירת מושב ולבחור מראש היכן אתם רוצים לשבת. אל תחשבו שזה כמו החברות הסדירות שאתם יכולים לגשת לדייל ולבקש לשבת ביחד. (בוויז זה ממש לא קורה).

שירות נוסף הוא "Wizz Flex" המאפשר ללקוח לשנות או לבטל את הטיסה שלו עד לשעה לפני הטיסה המתוכננת. המחיר עבור השירות תלוי במחיר הטיסה וגובהו עשוי להיות מעט יותר גבוה מהמחיר הרגיל ללא השירות.
חשוב שתדעו! יש חסרונות רבים לשירות זה וכמה שחשובה גמישות לא תמיד זה כל כך משתלם ויש כמה דברים שחשוב שתקחו בחשבון לפני שאתם ממהרים להוסיף שירות זה להזמנה שלכם.
במקרה שרכשתם את שירות וויז פלקס wizz flex והחלטתם לבטל את הטיסה ולא לדחות, אתם לא תקבלו החזר כספי לחשבון הבנק. אתם תקבלו תוך 48 שעות קרדיט בשווי מחיר הכרטיס שלכם לחשבון הוויז שלכם ויהיה עליכם להשתמש בקרדיט זה תוך 90 יום. מה שאומר שיכול להיות שבהתחלה רכשתם במחיר מוזל כרטיס טיסה, החלטתם לבטל וקיבלתם קרדיט לחשבון וויז שלכם אבל עליכם לנצלו תוך 90 יום אבל המחירים השתנו והם גבוהים יותר בתקופה הזאת של ה90 יום. יותר מזה, הקרדיט שתקבלו לא כולל את התשלום ששילמתם עבור רכישת השירות wizz flex ולא כולל את דמי ההזמנה באתר מה שאומר שההחזר/קרדיט שתקבלו הוא הרבה יותר נמוך מהמחיר ששילמתם מלכתחילה וגם מוגבל לשימוש תוך 3 חודשים או שתפסידו את ההחזר לגמרי.

wizz air

חברות מועדון

כן, חברת התעופה Wizz Air מציעה מועדון לקוחות הנקרא WIZZ Discount Club. המועדון מאפשר לחבריו לקבל הנחות והטבות מיוחדות כמו מחיר טיסות מוזלים יותר לחברי מועדון, הנחה של 10% על שליחת כבודה ותוספי שירות.

מחיר הצטרפות למועדון הוא ₪156 והוא לשנה. המנוי הרגיל מאפשר לבעל המנוי ועוד בנאדם להנות מהנחת המועדון. במידה ותרצו לנסוע כמשפחה ולרכוש מעל 2 כרטיסים תצטרכו לרכוש גם את המנוי המשפחתי בתוספת נוספת. ניתן לעשות מנוי משפחתי רק אם כבר קיים לאחד הנוסעים מנוי רגיל. (כלומר יש לרכוש 2 מנויים: מנוי רגיל + מנוי משפחתי. והכי מעצבן שוויז מסתירים ולא מציינים את זה במעמד ההצטרפות זה שבמידה והמנוי הרגיל פג תוקף אבל המנוי המשפחתי עדיין בתוקף, המנוי המשפחתי מתבטל מיידית ולא ניתן יהיה להשתמש בו למרות ששילמתם עליו בנפרד מהמנוי הרגיל!)
לפרטים נוספים על תנאי המועדון והטבות שהוא מציע, ניתן לבדוק באתר הרשמי של Wizz Air

האם בטוח לטוס עם חברת "לואו קוסט"? בואו נפריך את המיתוס

ב-2020, חברת Wizz Air חגגה את הצטרפותה לבורסת לונדון והציגה תוצאות עסקיות טובות. למרות המגבלות הקשות שהוטלו על תעשיית התעופה עקב מגפת הקורונה, חברת Wizz Air המשיכה להתפתח ולהרחיב את נוכחותה בשוק.
במרץ 2021, חברת Wizz Air הכריזה על הוספת 3 מטוסים נוספים לצוות הטיסה שלה, כדי להציג את פעולות ההשקעה המתמדת של החברה במטרה להתרחב בתעשיית התעופה.
ההבדל העיקרי בינה לבין חברה סדירה מורגש בעיקר בשעות הטיסה, בדר״כ שעות הטיסה של וויז לא נוחות ואין כל כך אופציות בחירה של שעות נוחות, אין זמינות של שירות לקוחות ולחברה יש הרבה עיכובים ודחיות שיכולים להגיע למעל 5 שעות (מה שמחייב פיצוי על פי חוק) אבל לכו תרדפו אחרי הפיצוי שמגיע לכם.

מתי צריך לעשות צ׳ק אין בוויז אייר?

כשרוכשים כרטיס טיסה דרך וויז אייר חובה לעשות צ׳ק אין אונליין לפני הגעה לשדה התעופה. במידה ולא תעשו צ׳ק אין אונליין ותגיעו לשדה התעופה לעשות צ׳ק אין בדלפי החברה (כמו שרגילים עם חברות סדירות כמו אלעל) תחוייבו בתשלום נוסף. תהליך הצ׳ק אין באפליקציה או באתר הוא קל ומהיר ככה שאין שום סיבה שלא תעשו זאת לבד ותשלמו ״קנס״ בלעשות צ׳ק אין בדלפק בשדה התעופה. את הצ׳ק אין אונליין ניתן לעשות עד כ-3 שעות לפני הטיסה.

מידע חשוב לנוסעים ששולחים מזוודה וחייבים לעבור בדלפקי החברה:
חשוב שתשימו לב אם אתם שולחים מזוודה הינכם מחוייבים לעבור דרך דלפקי הצ׳ק אין של וויז שבהם שולחים מזוודה לבטן המטוס, והם בדר״כ נסגרים עד כ-60 דק׳ לפני ההמראה. אז מה בעצם הבעיה בזה? במידה ויש עיכוב בשעת ההמראה (מה שקורה לעיתים תכופות עם חברת וויז) ויש לכם מזוודה שאתם צריכים לשלוח בדלפקים עליכם להגיע בשעה המקורית. מה שאומר שבמידה ודחו לכם את הטיסה בשעתיים שלוש עדיין תצטרכו להגיע מוקדם לשדה בשעה המקורית של לפני הדחייה רק בשביל לשלוח את המזוודה. במילים אחרות, עליכם להפקיד את המזוודה ולשרוף מלא זמן בהמתנה בשדה גם אם יכולתם להגיע מאוחר יותר. (המלצה שלי, אם אתם יכולים לא לשלוח מזוודה ולעלות עם טרולי זה עדיף בטיסות של וויז, בגלל שעיכובים בטיסות ודחייה אצלם קורה כמעט תמיד).

במצבים כאלו, כשהדלפקים של החברה נסגרים מוקדם יותר מהצפוי, ישנם מספר אפשרויות ללקוחות שרוצים לשלוח מזוודה ולא יכולים להגיע לדלפק עצמו. אחת האפשרויות היא להשתמש בשירות המקוון של Wizz Air לשליחת מזוודות. באמצעות השירות המקוון, הלקוחות יכולים להזמין את המשלוח באמצעות האתר הרשמי של החברה, לבחור את יעד המשלוח ולשלם עבור המשלוח מראש. המזוודה תשלח ליעד באמצעות שירות חברת הובלות מובילה, והלקוח יכול לעקוב אחרי המשלוח באמצעות מעקב מקוון. כמו כן, ללקוחות יש אפשרות להשתמש בשירות הלקוחות הטלפוני של החברה למטרת שליחת מזוודות. זהו שירות פשוט שבו הלקוח מתקשר למוקד הטלפוני של החברה ומספר את הפרטים של המזוודה והיעד לו הוא מתכוון לשלוח אותה. (המוקד לא נמצא בארץ ואין נציגים דוברי עברית, עלות שיחה מישראל היא 4 שקלים לדקה) הלקוח יקבל הוראות נוספות מהצוות של החברה לגבי התשלום ואיסוף המזוודה. בנוסף, החברה מציעה ללקוחות אפשרות להשתמש בשירותים של חברות הובלות פרטיות כדי לשלוח את המזוודה שלהם.

וויז אייר דברים שכדאי לכם לשים לב!

 • שדות התעופה שויז נוחתת בהם לא תמיד שדות תעופה שממוקמים במרכז ודי מרוחקים ממרכז העיר כמו למשל הטיסות ללונדון. שדה התעופה שהכי קרוב למרכז העיר הוא היתרו׳ אבל טיסות וויז ללונדון נוחתות או בלוטון או בגאטוויק ולעיתים בשעות הקטנות של הלילה מה שלא מאפשר לנסוע באותו יום למרכז העיר.
 • שעות הטיסה – לרוב המחיר ״הזול״ יהיה על שעות טיסה פחות אטרקטיביות או שנוחתים בשעות הקטנות של הלילה ביעד מה שלעיתים גורם להפסד של לילה שמשלמים על מלון, או שבמלונות/ דירות ללא דלפק שפועל 24 שעות אין אפשרות לעשות צ׳ק אין מאוחר ויש צורך להערך מראש ולוודא עם מקום האירוח שניתן להגיע.
  אותה בעיה גם כשממריאים לפנות בוקר, הרבה משעות הטיסה של ויז נקבעות לשעות מוקדמות מה שמצריך יציאה באמצע הלילה לשדה וגם בסידור זה מפסידים לילה במלון ומשלמים על לילה שלא מנצלים. גם פה יש בעיתיות מבחינת צ׳ק אאוט והערכות מוקדמת.
 • אין זמינות של שירות לקוחות בעברית, מענה טלפוני בשפה האנגלית עלות שיחה 4 שקלים לדקה.
 • לחברה יש הרבה עיכובים ודחיות בטיסות. ברב הפעמים הטיסה לא יוצאת בזמן

לסיכום,

וויז אייר wizz air היא חברת תעופה מוכרת ומוערכת, אך חשוב להבין כי היא לא תמיד מציעה מחירים זולים. במקרים רבים, וויז אייר מציעה מחירים תחרותיים ומבצעים משתלמים לנוסעים, אך ייתכן גם שתגבה מחירים דומים לחברות תעופה אחרות. חשוב לבדוק ולהשוות את המחירים והמבצעים בין חברות התעופה לפני קביעת הטיסה, כך תוכלו להבטיח שאתם משיגים את המחיר הטוב ביותר.
וויז אייר מציעה שירותים בסיסיים בלבד במחיר הזול, ולכן רב השירותים הנוספים כגון כבודה, בחירת מושבים, שירות פלקס (ביטול טיסה/שינוי טיסה) ושירותי טיסה נוספים מייקרים את העלות הכוללת של הטיסה עם חברת wizz.

טיסות זולות, טיסות לואו קוסט, וויז, וויז אייר, טיסות וויז, טיסות וויז אייר, טיסות לבוקרשט, טיסות לבודפשט, טיסות למזרח אירופה, טיסות לאירופה, wizz' wizz air, מזוודות עם ויז אייר, וויז פלקס, וויז טרולי, מה הגודל של טרולי, מה המשקל של טרולי בוויז, מזוודה למטוס עם וויז, טרולי בוויז

error: Content is protected !!
דילוג לתוכן