5 התצפיות המומלצות בניו יורק

תצפיות מומלצות בניו יורק

ביקור באחת התצפיות בניו יורק היא אחת החוויות השוות שאתם חייבים לעשות כשאתם בניו יורק. לצפות מלמעלה על גורדי השחקים של ניו יורק ומנהטן ועל קו הרקיע המהפנט, זאת חוויה בלתי נשכחת שהיא בגדר חובה. נכון לשנת 2024 ישנם מספר תצפיות פופולריות בניו יורק שמושכות אליהן תיירים רבים. כל אחת מהן מציעה תצפית וחוויה מעט שונה.

כדי לעזור לכם לחסוך זמן יקר, ריכזנו לכם את כל המידע על כל אחת מהתצפיות בניו יורק כולל מיקום, עלויות, תמונות מרהיבות מכל אחת מהן וגם איזה מהתצפיות אנחנו אהבנו.

Empire State Building – אמפייר סטייט בילדינג 

אמפייר סטייט בילדינג
אמפייר סטייט בילדינג, ניו יורק

התצפית ממגדל האמפייר סטייט בילדינג היא התצפית המוכרת ביותר בניו יורק וגם הוותיקה ביותר.

מה רואים בתצפית? תזכו בתצפית של 360 על ניו יורק מגבוה כולל תצפית על כמה מהבניינים המפורסמים כמו בניין "וואן וורד סנטר" באזור בו היו מגדלי התאומים, האדסון יארד, נהר הדסון וברוקלין. בנוסף מציעים למבקרים בבניין הקרנות סרטים כמו קינג קונג וסופר מן.
התצפית היא מהקומה ה-86 (בגובה 320 מטר) וישנה גם תצפית נוספת גבוהה יותר בתוספת תשלום מהקומה ה-102 (בגובה 380 מטר).

האם שווה לקחת את התצפית מהקומה ה-102? בגדול בעינינו אין כל כך הבדל בין התצפית מהקומה ה-86 והקומה ה-102, רואים די אותו דבר, מה גם שבקומה ה-102 ישנם קירות זכוכית שמקיפים את המרפסת מה שהופך את הצילום דרך הזכוכית דווקא לפחות טוב ולכן לדעתנו לא בטוח ששווה לשלם אקסטרה גם עבור הקומה העליונה יותר.

מיקום: מידטאון. רחוב 34 והשדרה ה- 5.
איך להגיע? תחנת רחוב 34 הארלד סקוור. Herald square / תחנת רחוב 34 פן סטיישן Pen station / תחנת grand central terminal
שעות פתיחה: פתוח כל השנה, כולל בחגים. השעות משתנות בהתאם לעונה.
אם אתם רוצים להימנע מעומס מבקרים כדאי להגיע לתצפית בין השעות 12:00-14:00 בצהריים.
מחיר: המחירים הם למבוגר מעל גיל 6 . מתחת לגיל 6 – הכניסה חינם:

  • כרטיס סטנדרטי לקומה ה-86 בלבד לשעה קבועה מראש (דילוג על התור של הקופה):  177 ₪ למבוגר . כרטיס זהה רק בשעת שקיעה– 217 ₪ למבוגר.
  • כרטיס אקספרס לקומה ה-86 בלבד לשעה קבועה מראש (דילוג על כל התורים גם של האבטחה והמעליות): 321 ₪ למבוגר. כרטיס זהה רק בשעת שקיעה– 361 ₪ למבוגר.
  • כרטיס משולב (combo) סטנדרטי – לשתי הקומות 86 ו-102 בשעה קבועה מראש בערב (דילוג על התור לקופה): 309 ₪ למבוגר.
  • כרטיס משולב (combo) אקספרס – לשתי הקומות 86 ו-102 בשעה קבועה מראש בערב (דילוג על כל התורים גם של האבטחה והמעליות): 454 ₪ למבוגר.

תוכלו לראות את כל האפשרויות הללו ולהזמין את הכרטיסים שתבחרו –  בקישור הזה.
בנוסף לאפשרויות שציינו, באתר הרשמי קיימת גם אפשרות לכניסה לתצפית פעמיים ביום- במהלך היום ובערב:  64 דולר למבוגר ו-54 דולר לילד.

כדאי גם לדעת שכרטיס לתצפית באמפייר כלול בכרטיס ניו יורק סיטי פס (כרטיס במחיר משתלם שכולל כניסה ל-5 האטרקציות המרכזיות בניו יורק) , מה שיכול להוזיל את העלויות.

 

Top of the rock – "טופ אוף דה רוק"

תצפית מטופ אוף דה רוק - top of the rock
התצפית מטופ אוף דה רוק – Top of the rock

למרות שמרבית המבקרים בניו יורק נוהרים אל התצפית המוכרת של האמפייר סטייט בילדינג, "טוף אוף דה רוק" היא תצפית לא פחות מדהימה ושווה מזו של האמפייר סטייט ועם זאת גם זולה יותר.

התצפית של "טופ אוף דה רוק" נמצאת בבניין רוקפלר ונפתחה לראשונה ב-2005. היא כוללת 3 מרפסות תצפית: מהקומה ה-67, 69 וה-70 בגובה של 260 מטרים עם טרסות הפונות מזרח, מערב, צפון ודרום.

בקומה ה- 67 תצפית במרפסת פנימית עם נוף מרהיב, בקומה ה- 69 מרפסת חיצונית עם קירות זכוכית ותצפית 270 מעלות על העיר ומהקומה 70 תוכלו לזכות בתצפית פנורמית של 360 מעלות וללא קירות הזכוכית. כל הקומות כלולות בכרטיס הכניסה.

אין גם הגבלת זמן בביקור בתצפית. בנוסף, המקום נגיש לעגלות וכסאות גלגלים.

תצפית על האמפייר סטייט בלדינג מטופ אוף דה רוק.
תצפית על האמפייר סטייט בלדינג מטופ אוף דה רוק.

מה חשבנו? בעינינו מדובר בתצפית מעולה ובמיוחד מהקומה העליונה עם נוף לעיר, תצפית על בניין האמפייר, גורדי השחקים והסנטרל פארק מהצד הצפוני, ואל בניין האמפייר סטייט, פסל החירות וגשר ברוקלין מהצד הדרומי.

מיקום: הבניין נמצא במידטאון במרכז ניו יורק בקרבת מרכז רוקפלר ובמרחק הליכה מהסנטרל פארק, ומהשדרה החמישית. כתובת: New York, NY 10112 , 30 Rockefeller Plaza.
איך להגיע? תחנת רחוב 47-50 – מרכז רוקפלר.
שעות פתיחה: פתוח בכל ימות השנה, בין השעות 09:00-23:00.
מחיר: כרטיס כניסה גמיש לכניסה בכל שעה (בוקר או ערב) – 161 ₪ למבוגר, 153 לאזרח ותיק, 137 ₪ לילד בגיל 6-12.  – ניתן להזמין בקישור הזה.
למעוניינים, הביקור בטופ אוף דה רוק כלול בכרטיס סיטי פס ניו יורק (כרטיס במחיר משתלם שכולל כניסה ל-5 האטרקציות המרכזיות בניו יורק)

One World Observatory (וואן וורלד אובסרבטורי)

תצפית One World Observatory
תצפית One World Observatory

הבניין הוקם בשנת 2014 והוא נחשב לבניין הגבוה ביותר בניו יורק והבניין השביעי בגובהו בעולם! התצפית בבניין נפתחה במאי 2015 ומאז הפכה לאחת התצפיות הפופולריות בניו יורק. התצפית היא מהקומה ה-102 של הבניין בגובה של 386 מטרים.

מה רואים בתצפית? תצפית מדהימה על מנהטן כולה, ברוקלין, סטייטן איילנד, ופסל החירות. התצפית היא במרפסת סגורה המוקפת קירות זכוכית. היתרון בכך שזה במקום סגור ולא פתוח, הוא בכך שניתן ליהנות מהתצפית ללא תלות במזג האוויר, גם במקרה של גשם.

מה חשבנו? למרות שהתמונות מצולמות מבעד לקירות זכוכית, התצפית היא מדהימה ואתם יכולים להיווכח שגם התמונות שצילמנו משם הן מרהיבות. אם אתם נמצאים באזור הכלכלי והולכים לביקור במוזיאון מגדלי התאומים הסמוך, לא כדאי לפספס את התצפית הזאת.

גשר ברוקלין מתצפית One World Observatory
גשר ברוקלין מתצפית One World Observatory

מיקום: דאון טאון, באזור הכלכלי ליד מוזיאון מגדלי התאומים. כתובת: West Street 117 New York, New York 10007.
איך להגיע? A, C – לתחנת רחוב  CHAMBERS ST, קו e  לתחנת וורלד טרייט סנטר, קוים 2, 3 –  FULTON ST.
שעות פתיחה: כל יום מ-9 בבוקר עד 9 בערב.
מחיר:

  • כרטיס סטנדרטי להזמנה בשעה קבועה מראש – 173 ₪ למבוגר, 149 ₪ לילד מעל גיל 5, 164 דולר לאזרח ותיק.
  • כרטיס להזמנה בשעה קבועה מראש עם דילוג על כל התורים ועדיפות למעלית, כולל מדריך וירטואלי באייפד  – 213 ₪ למבוגר, 189 ₪ לילד, 205 ₪ לאזרח ותיק.
  • כרטיס עם זמן הגעה גמיש ועם דילוג על התור וגם 15 דולר הנחה על שתייה או אוכל וכולל מדריך וירטואלי באייפד – 253 ₪ למבוגר, 229 ₪ לילד, 245 ₪ לאזרח ותיק .

אפשר לראות את כל האפשרויות שציינו ולהזמין כרטיסים בלינק הזה
יש גם אפשרות לכרטיס VIP עם סיור מודרך של שעה (לחברי מסטרקארד) – 73 דולר.

מגדל וואן וורלד אובסרבטורי
מגדל One World Observatory

תצפית One World Observatory

תצפית One World Observatory. מזהים את האמפייר סייט בילדינג מרחוק?

The edge nyc ("דה אדג") בשכונת האדסון יארד 

תצפית בניו יורק מה-the edge
the edge

"דה אדג'" היא תצפית חדשה בניו יורק שנפתחה במרץ 2020. מדובר במרפסת בקומה ה-100 בגובה של 345 מטרים,  במגדל הגבוה בשכונת האדסון יארד.

מה רואים בתצפית? התצפית כאן היא במרפסת גג פתוחה עם קירות זכוכית שמשקיפה על הנוף המרהיב של מנהטן ב – 360 מעלות. בנוסף במרפסת בנוי הקצה המשולש הזוויתי שיוצא מהבניין עם רצפת זכוכית שקופה (שעל שמו ניתן שמה של התצפית the edge) שכאשר עומדים עליו מרגישים תלויים באוויר! (רק תתכוננו לעמוד בתור המשתרך של המבקרים שרוצים לעשות תמונה בנקודת הקצה).

 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Edge‎‏ (@‏‎edgenyc‎‏)‎‏

כדאי לדעת שבמצב של מזג אויר גשום ייתכן והגישה למרפסת הפתוחה תהיה תיסגר ואז התצפית תהיה רק בפנים. בפנים ישנו גם בר שמפניות כך שתוכלו להרים לחיים מול הנוף המטורף.

מה חשבנו? בעינינו התצפית באדג' היא חוויה מדהימה שאסור לכם לפספס. בר השמפניות, המרפסת הפתוחה והקצה המיוחד בהחלט משדרגים את החוויה. אנחנו אישית ממש אהבנו את התצפית ואין ספק שנעשה אותה שוב בביקור הבא שלנו.

תצפית בניו יורק
תצפית מ- the edge בניו יורק

ישנה גם חוויה משודרגת יותר שמוצעת במקום ומיועדת לאמיצים בלבד שנקראת "city climb" – בעזרת ציוד מיוחד וחיבור לרתמה מטפסים בחלקו החיצוני של גורד השחקים בגובה של יותר מ-1,200 רגל מעל הקרקע, ואז נשענים החוצה ומביטים למטה מתצפית החיצונית הגבוהה ביותר בעיר ניו יורק.

 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎JaMaal Gassett‎‏ (@‏‎justmaal1183‎‏)‎‏

כתובת: שכונת האדסון יארד אבניו 10 רחוב 33.
איך מגיעים? ניתן להגיע בסבווי בקו 7 ולרדת בתחנת רחוב 34 האדסון יארד. עולים לקומה 4 בתוך הקניון.
יש להזמין כרטיסים מראש.
שעות פתיחה: כל יום, 10 בבוקר עד 10 בלילה.
מחיר: כרטיס רגיל למועד קבוע מראש, לכל שעה ביום שתבחרו-161 ₪ למבוגר (מעל גיל 12), 137 ₪ לילד (גיל 6-11), 153 ₪ לאזרח ותיק. ביטול חינם- אפשר להזמין כרטיסים ל-The edge בקישור הזה 

אפשרויות נוספות קיימות באתר הרישמי:
  כרטיס רגיל + כוס שמפניה – 55 דולר למבוגר
  כרטיס פרימיום של כניסה + שמפניה + תמונות – 73 דולר למבוגר.
  טיפוס (city climb)  – 185 דולר.

תצפית בניו יורק מה-the edge בניו יורק
מבט על הבניינים מתצפית- the edge

 summit one vanderblit – סמיט וואן ונדרבליט

תצפית מרהיבה שנפתחה ממש לאחרונה בשנת 2021 בשלושת הקומות העליונות של אחד מגורדי השחקים הכי גבוהים בניו יורק בגובה 315 מטרים, בעיצוב מרהיב ומיוחד של האמן קנזו דיגיטל.

מה רואים בתצפית? בקומה הראשונה העונה לשם " trancendence 1" נמצא חדר ענק עם חלונות לכל האורך ומראות על הרצפה ועל התקרה. המראות בשילוב עם הנוף הרהיב יוצרים מראה מיוחד ולא שגרתי ותצפית מיוחדת על ניו יורק. במעלה שלושת הקומות עוברים דרך בלונים כסופים באוויר ודרך קופסאות מזכוכית בגובה של 324 מטרים. בקומה הכי עליונה ישנו בר ומרפסת תצפית פתוחה וגם שתי מעליות זכוכית שיעלו אתכם אפילו גבוה יותר ל-368 מטרים גובה.

מה חשבנו? חדר המראות הוא בהחלט מיוחד ומרהיב. בכל קומה יש חדרים עם אלמנטים שונים ומיוחדים שמייצרים חוויה מיוחדת למבקרים. ולא רק העיצוב האומנותי הוא מה שמייחד את המקום אלא גם התצפית המרהיבה על ניו יורק שנשקפת משם וגם על האמפייר סטייט בילדינג. השילוב בין העיצוב הייחודי של המקום והנוף המרהיב ייצרו לכם תמונות בלתי נשכחות.

מיקום: התצפית נמצאת ברחוב 42 ליד תחנת הגרנד סנטרל במידטאון – מרכז מנהטן.
איך מגיעים? קווים 4,5,6,7  אל תחנת הגרנד סנטרל.
שעות פתיחה: כל יום מלבד יום שלישי מהשעה 09:00 בבוקר עד 12:00 בלילה.
מחיר: כרטיס כניסה לשעה קבועה מראש: בשעות הבוקר והצהריים – 157 ₪ למבוגר (מעל גיל 13), 133 ₪ לילד. (גיל 6-12). בשעת שקיעה: 197 ₪ למבוגר, 173 ₪ לילד. להזמנת כרטיסים

 

הצגת פוסט זה באינסטגרם

 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎SUMMIT One Vanderbilt‎‏ (@‏‎summitov‎‏)‎‏


אז איזו תצפית בניו יורק לבחור?

נוכל לסכם שלא משנה מה תבחרו כל אחת מהתצפיות היא מיוחדת בפני עצמה.

התצפית הקלאסית והכי מוכרת שנמצאת בצ'קליסט של כמעט כל תייר שמגיע לראשונה לביקור בניו יורק היא של האמפייר סטייט בילדינג.

אם אתם רוצים תצפית מהבניין הגבוה ביותר בניו יורק- לכו על ה"וואן וורלד אובסרבטורי" (One world observatory). מטופ אוף דה רוק תוכלו לזכות בתצפית מרהיבה ויפיפייה של הסנטרל פארק ומרכז מנהטן והיא גם (באופן מפתיע) התצפית הזולה ביותר- אנחנו מאוד אהבנו אותה והתמונות מדברות בעד עצמן.

אם אתם מחפשים תצפית מיוחדת לא שגרתית בשילוב מראות ואלמנטים ייחודיים היא גם התצפית הכי חדשה בניו יורק – לכו על "סאמיט וואן ונדרבליט" (summit one vanderblit), ואילו מהתצפית בדה אדג'- the edge  תזכו לחוויה ייחודית עם הקצה המיוחד והמדובר שכולם מצטלמים איתו.

בכל מקרה, לא משנה באיזו מהן תבחרו, אנחנו ממליצים לא לוותר על תצפית גם בשעות היום כשאפשר לתצפת על גורדי השחקים והסנטרל פארק וגם בערב אחרי השקיעה בתצפית מרהיבה על מנהטן המוארת כולה!

טיול מהנה!

*הערה: הפוסט מכיל קישורים ממומנים, מה שאומר שאם תזמינו דרך אותם קישורים אנחנו נקבל עמלה קטנה ללא תוספת תשלום מצדכם על המחיר. זה עוזר לנו להמשיך להפעיל את האתר ולספק לכם תוכן מעניין ואיכותי.

אולי תאהבו גם:

כריסמס בניו יורק

error: Content is protected !!
דילוג לתוכן